menu close menu

Dermaroller Tedavisi

Dermaroller, bir aparatın çevresine yerleştirilmiş yüzlerce mikroiğnecikten oluşan bir medikal cihazdır. Dermaroller ciltten geçerken, cilt yüzeyinde küçük mikro kanalcıklar oluşturur. Ciltte oluşturulan bu kontrollü hasar, ciltte nedbe dokusu yaratacak kadar derin değildir ancak vücudun bir yara iyileşmesi tepkisi vermesine neden olur. Çevre doku yıkılır ve yeni elastin ve kollajen oluşturulur. Fibroblastlarda kollajen üretimi 200-300 kat artar. Bu sayede yara izleri, ince çizgiler, kırışıklıklar ve lekelenmeler temizlenir ve yerine yeni kırışıksız, lekesiz, izsiz bir cilt gelir.


Dermaroller tedavisi ne kadar sürer?

Dermaroller tedavisi tedavi edilecek bölgenin genişliğine bağlı olarak 20-30 dakika kadar sürer. Sadece yüze uygulanacaksa 20 dakika, boyna da uygulanacaksa ilave 10 dakika daha gerekir. El ve dekolte bölgesi ise her bölge için 10-15 dakika sürer.


Etkinin görülmesi için ne kadar beklemeliyim?

Dermaroller tedavisi ile skar dokusunu (yara/akne izini) yıktığımızdan dolayı, cildin bunu onarması için 4-8 hafta süre gerekir. Akne skarları için 4-6 hafta aralıkla 3 seans tedavi gerekir.


Dermaroller tedavisinin etkisi ne kadar sürer?

Dermaroller tedavisinin sonuçları kalıcıdır. Derinin bir çeşit tamiri olduğundan bir süre sonra geriye dönmez. İnce çizgiler ve kırışıklıklar için olan dermaroller derinin kalitesini artırır, ince kırışıklıkları azaltır.


Dermaroller tedavisinin olası yan etkileri nelerdir?

Dermarollerın yan etkileri minimaldir. Tedaviden sonra cilt kırmızı görünür. Bazı hassas ciltlerde bu kızarıklığın geçmesi 48 saati bulabilir. Bu süreçte fondöten ile kapama yapılabilir. Dermaroller tedavisinin sonuçları kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Bazı hastalarda akne izlerinde %75 iyileşme izlenirken bazılarında akne izinin derinliğine ve şiddetine bağlı olarak %50 kadar azalma izlenebilir.


Dermaroller sonrası cilt bakımı

Dermaroller tedavisinden sonra doktorunuz cildinizin iyileşmesini hızlandırmak için toparlayıcı bir krem verebilir. Dermaroller tedavisinden sonra cilde 12 saat su değmemelidir ve 12 saat makyaj yapılmamalıdır. Tedaviler arasında sürmeniz için bir de güneşten koruyucu krem önerilecektir. Bu şekilde cildiniz korunacak ve kendisini en hızlı şekilde onarması sağlanacaktır.


Dermaroller ile hangi problemler tedavi edilebilir?

Dermarollerın en sık kullanım alanı akne izleridir. Dermaroller aynı zamanda ince çizgiler ve kırışıklıkların da tedavisinde kullanılmaktadır. Boyun, dekolte ve ellerin üzerindeki kırışıklarda da etkilidir. Dermaroller cilt çatlaklarının tedavisinde de etkilidir.


Kimyasal Peeling

Kimyasal Peeling
#

Akne lezyonlarının tipine göre seçilecek meyve asitleri ile akne başarılı bir şekilde tedavi edilebilir.

Devamını Oku

Dolgu Enjeksiyonu

Dolgu Enjeksiyonu
#

Özellikle orta ve derin izlerin
altını doldurma yöntemi
ile izlerde azalma
sağlanabilir...

Devamını Oku

Mikrodermabrazyon

Mikrodermabrazyon
#

Derinin yüksek basınçla hareket eden kristallerle soyulmasıdır.

Devamını Oku

PRP Tedavisi

PRP Tedavisi
#

Trombositten zengin plazma anlamına gelen PRP tedavisi özellikle lekelenme şeklinde olan maküler izlerde etkilidir.

Devamını Oku

Lazer Tedavisi

Lazerle Akne ve Akne İzi Tedavisi
#

Lazer tedavisi iki yolla akne izi tedavisinde etkili olur.

Devamını Oku

Radyofrekans

Radyofrekans
#

Çok derin izleri olan kişilerde lazer tedavisi öncesinde radyofrekans tedavisi ile derinin sıkılığının arttırılması gerekir.

Devamını OkuEtiketler : Dermaroller ile Akne İzi Tedavisi
İlgili Yazılar

Akne Nasıl Oluşur?

Aknenin kesin bir nedeni yoktur ancak pek çok faktörün bir araya gelip yarattığı bir durumdur. Sık akne yaşayanların ciltleri genellikle ortalamanın üzerinde yağlıdır. Fazla yağ kolayca gözeneğin içinde tıkanıp sıkışabilir.

Devamını OkuE-Bülten

Uygulamalarımızdan ve kampanyalarımızdan haberdar olmak için e-posta adresinizi gönderin.


Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular..

--> Devamını Oku

Bize Ulaşın

E-posta:bilgi@akne.com.tr
Telefon:+90 312 439 31 29